Wiceminister zdrowia stanął do konkursu na stanowisko dyrektora NIZP

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2015 10:12

Igor Radziewicz-Winnicki, wiceminister zdrowia, wystartował w konkursie na szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, który podlega Ministerstwu Zdrowia.

Wiceminister zdrowia stanął do konkursu na stanowisko dyrektora NIZP
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do niedawna szefem NIZP - PZH był prof. Mirosław Wysocki, którego kadencja skończyła się w lutym. W związku z tym jeszcze w listopadzie 2014 r. Rada Naukowa NIZP ogłosiła konkurs na nowego dyrektora - pisze Gazeta Wyborcza.

13 stycznia 2015 r. Rada ogłosiła, że po przeprowadzeniu konkursu postanowiła rekomendować ministrowi zdrowia kandydaturę prof. Wysockiego.

 5 maja wiceminister Anna Łukasik oficjalnie odmówiła powołania na stanowisko dyrektora prof. Wysockiego i zdecydowała o unieważnieniu z powodu - jak wyjaśniła - niedotrzymania proceduralnych terminów całego konkursu.

Rada Naukowa NIZP została zobowiązana do ogłoszenia nowego konkursu. Tym razem też jest dwóch kandydatów: poza prof. Mirosławem Wysockim zgłosił się sam wiceminister Radziewicz-Winnicki. Jest lekarzem pediatrą. Od 2012 r. wiceministrem.

Jak stwierdza Gazeta Wyborcza, przed przyjściem do resortu Radziewicz-Winnicki nie pełnił żadnego kierowniczego stanowiska. 5 czerwca minęły już jednak trzy lata od powołania go na wiceministra. Nowy konkurs na szefa NIZP został ogłoszony po tej dacie - 29 czerwca.

 Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze