Wiceminister odchodzi

Autor: PAP, PWX/RZ • • 04 stycznia 2014 09:22

Wiceminister zdrowia Krzysztof Chlebus złożył dymisję na ręce premiera Donalda Tuska. Premier - pytany przez dziennikarzy - potwierdził, że do złożenia takiej dymisji faktycznie doszło.

Wiceminister odchodzi

W sobotę (4 stycznia) premier potwierdził dymisję wypowiadając się dla TVPInfo. Nie potwierdził natomiast okoliczności w jakich wg wstępnych doniesień prasowych miało dojść do złożenia dymisji przez wiceministra Krzysztofa Chlebusa.

Dymisja miała trafić do kancelarii premiera zaraz po odwołaniu przez niego na wniosek ministra Bartosza Arłukowicza prezes NFZ Agnieszki Pachciarz.

Jak powiedział Donald Tusk, jej powodem nie jest kwestia konfliktu z ministrem Bartoszem Arłukowiczem, lecz "inne plany zawodowe".

- Źródłem tego nie jest ani konflikt, ani coś niepokojącego. (...) Jeszcze dzisiaj rano celowo chciałem się utwierdzić w tym przekonaniu i takie potwierdzenie otrzymałem (...) Nie ma w tym jakichś dwuznaczności ani drugiego dna - mówił Tusk.

- Ten kto jest lekarzem, szczególnie jeśli jest lekarzem uznanym z własnym dorobkiem, to praca w resorcie zdrowia nie zawsze dostarcza satysfakcji i czasami niektórzy ludzie myślą intensywnie o powrocie do swojego zawodu. Ja to rozumiem, bo rzeczywiście to jest bardzo specyficzna - w dobrym tego słowa znaczeniu - grupa zawodowa. Trudno, wiem, że minister Arłukowicz też by pewnie wolał dalej pracować z wiceministrem Chlebusem - powiedział premier dziennikarzom.

Informację o odejściu wiceministra potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. Krzysztof Chlebus zajmował swoje stanowisko od sierpnia 2012 r. Wcześniej był m.in. zastępcą kierownika klinicznego Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku ds. ekonomizacji.

W Ministerstwie Zdrowia nadzorował pracę trzech departamentów: Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Departamentu Polityki Zdrowotnej, Departamentu Współpracy Międzynarodowej. Jest też członkiem Komitetu ds. Europejskich.

Wiceminister Krzysztof Chlebus nadzorował również działalność jednostek organizacyjnych podległych MZ, m.in. instytutów naukowo-badawczych oraz uczelni medycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum