Wiceminister Zbigniew Król odchodzi z MZ, powodem kryzys w psychiatrii

Autor: rmf24.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2019 06:55

Wiceminister zdrowia Zbigniew Król odchodzi ze stanowiska. Jego dymisję ma przyjąć premier Mateusz Morawiecki - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM.

Wiceminister Zbigniew Król odchodzi z MZ, powodem kryzys w psychiatrii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Część obowiązków odchodzącego wiceministra Króla ma przejąć Marek Balicki, który został powołany na stanowisko pełnomocnika ministra zdrowia do spraw reformy w psychiatrii.

Jak informowaliśmy w Rynku Zdrowia, do zadań pełnomocnika należy inicjowanie i koordynowanie działań mających na celu reformę i rozwój opieki psychiatrycznej (z wyłączeniem leczenia uzależnień), koordynacja realizacji założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w zakresie reformy opieki psychiatrycznej oraz wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra zdrowia.

Jednym z powodów dymisji Zbigniewa Króla jest właśnie dramatyczna sytuacja w psychiatrii, zwłaszcza dziecięcej. Chodzi o wieloletnie zaniedbania, które niedawno doprowadziły do kilku tragedii.

Kolejny problem to kłopoty we wdrażaniu Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich. Wiceminister i jego szefowie już jakiś czas temu zauważyli, że o sukcesy tu ciężko, dlatego Król od dawna prosił o odejście - komentuje RMF FM.

Zbigniewowi Królowi podlegały w resorcie zdrowia: Departament Analiz i Strategii, Departament Współpracy Międzynarodowej, Departament Zdrowia Publicznego i Rodziny. Na stanowisko podsekretarza stanu w MZ został powołany 16 lutego 2017 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum