Wenezuela: prywatne szpitale zamroziły opłaty za usługi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2011 08:40

Prywatne lecznice zgodziły się tymczasowo zachować na obecnym poziomie opłaty za świadczone usługi. W tym czasie odbędzie się debata w sprawie regulacji rosnących kosztów medycznych i udostępnienia ochrony zdrowia osobom niezamożnym - poinformował rząd Wenezueli.

Wenezuela: prywatne szpitale zamroziły opłaty za usługi
Minister zdrowia Eugenia Sader ogłosiła, że zamrożenie opłat za usługi medyczne będzie obowiązywało przez najbliższe dwa do trzech tygodni.

Wenezuelskie Stowarzyszenie Prywatnych Klinik i Szpitali zapowiedziało, że zgadza się na zamrożenie opłat i będzie w pełni współpracować z rządem.

Prezydent Hugo Chavez w lipcu br. na mocy dekretu utworzył urząd nadzoru cen, aby - jak wyjaśniał - ukrócić m.in. działania spekulacyjne. Urząd swoją działalnością obejmie wszystko od opłat medycznych po ceny ubrań.

Chavez od dawna oskarża prywatne szpitale o zawyżanie cen i odmawianie opieki medycznej niezamożnym i nieposiadającym ubezpieczenia zdrowotnego obywatelom.

Poprzez wstrzymanie rosnących cen opłat medycznych rząd chce powstrzymać gwałtowną inflację w kraju. Roczna stopa inflacji w Wenezueli wynosi 25,1 proc. i jest najwyższa w Ameryce Łacińskiej.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum