Węgorzewo: przymierzają szpital do przekształcenia

Autor: Węgorzewo.wm.pl/Rynek Zdrowia • • 06 września 2013 16:31

Decyzja o tym, że Mazurskie Centrum Zdrowia zostanie przekształcone w spółkę kapitałową wydaje się być przesądzona. Jednak podczas ostatniej sesji Rady Powiatowej w Węgorzewie za uchwałą "intencyjną" w tej sprawie zagłosowała tylko pani starosta.

Węgorzewo: przymierzają szpital do przekształcenia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem radnych propozycja była zbyt jednostronna i potrzebne jest jakieś alternatywne rozwiązanie. Ich zdaniem spółka z założenia ma przynosić zyski, jeśli jednak MCZ nie spełni tego warunku, co wówczas stanie się ze szpitalem?

Sesja Rady Powiatu odbyła się 29 sierpnia, a 3 września pracownicy i dyrekcja szpitala spotkali się z przedstawicielami Zarządu Powiatu Węgorzewskiego i radnymi. Tematem rozmów miała być przyszłość Mazurskiego Centrum Zdrowia Szpitala Powiatowego w Węgorzewie, ale spotkanie zdominowała kwestia wewnętrznych konfliktów w MCZ na linii pracownicy-dyrekcja.

Dyrektorka MCZ Katarzyna Kopiczko została zobligowana do przedstawienia jej propozycji dotyczących dalszego funkcjonowania szpitala. Z kolei radni zwrócili się z wnioskiem do zarządu powiatu o przygotowanie jeszcze jednej intencyjnej uchwały - dotyczącej możliwości innych niż komercjalizacja jednostki.

Więcej: www.wegorzewo.wm.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum