We wtorek I Nadzywyczajny Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2019 13:04

W nadchodzący wtorek (4 czerwca) w Warszawie rozpocznie się dwudniowy I Nadzywyczajny Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych VII kadencji.

We wtorek I Nadzywyczajny Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych
Podczas Zjazdu omówione zostaną ważne merytorycznie kwestie związane z wykonywanie zawodów pielęgniarki i położnej oraz funkcjonowaniem samorządu zawodowego, w tym zmian regulaminów. Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

W Zjeździe uczestniczyć będzie ponad 300 pielęgniarek i położnych z całego kraju, delegatów 45 okręgowych izb pielęgniarskich i położnych - informuje Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych w informacji przekazanej mediom.

Wśród zaproszonych gości będą m.in. Józefa Szczurek-Żelazko - sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Greta Kanownik - dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, Beata Guzak - dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Krystyna Ptok - przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

I Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych został zwołany w oparciu o stanowisko nr 1 VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 stycznia 2016 r.

Podczas Zjazdu omówione zostaną ważne merytorycznie kwestie związane z wykonywanie zawodów pielęgniarki i położnej oraz funkcjonowaniem samorządu zawodowego, w tym zmian regulaminów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum