Wchodzą w Giełdę

Autor: BE • • 12 maja 2008 20:41

Electus SA z Lubina, jedna z wiodących firm finansujących placówki służby zdrowia już wkrótce rozpocznie road show i budowę księgi popytu w związku z emisją obligacji publicznych.

Będzie to pierwsza tego typu emisja związana z sektorem służby zdrowia i jedna z pierwszych w segmencie publicznych, niebankowych obligacji korporacyjnych. Już wkrótce rozpocznie się budowa księgi popytu, poprzedzona spotkaniami z inwestorami instytucjonalnymi. Wartość Pierwszego Programu Emisji Obligacji wynosi 100 mln zł. Środki pozyskane z emisji Spółka przeznaczy na powiększenie portfela produktów kierowanych do służby zdrowia.
– Obserwujemy bardzo duży wzrost zainteresowania naszą ofertą, zarówno ze strony ZOZ-ów, jaki i firm z nimi współpracujących – wyjaśnia Wioleta Błochowiak, wiceprezes Electus SA.
Podstawowym obszarem działalności Spółki, jest restrukturyzacja i finansowanie wierzytelności wobec zakładów opieki zdrowotnej. Spółka nabywa wymagalne i niewymagalne wierzytelności na własny rachunek, przejmując w ustalonym zakresie spłaty zobowiązania, a następnie dokonuje ich restrukturyzacji. Proces ten umożliwia wierzycielowi ugodowe i sprawne odzyskanie należności oraz poprawia jego cash flow. Taki typ współpracy jest również korzystny dla będącego w trudnej sytuacji finansowej dłużnika. Pozwala mu spłacać zobowiązanie w ramach długoterminowego porozumienia, co poprawia jego bieżącą płynność finansową.
Wierzytelności służby zdrowia wynoszą obecnie 10 mld zł, z czego 2,7 mld zł mają status wymagalnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum