Waszyngton i Bruksela chcą zniszczyć NHS?

Autor: polishexpress.co.uk/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2016 17:10

Z dokumentów dotyczących wprowadzenia Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP), wynika, że ustawa o wolnym handlu, którą Bruksela negocjuje z Waszyngtonem, może całkowicie zniszczyć państwową służbę zdrowia w Zjednoczonym Królestwie.

Waszyngton i Bruksela chcą zniszczyć NHS? Fot. Chris Sampson/Flickr (CC BY 2.0),

Dzięki informacjom zdobytym i ujawnionym przez Greenpeace Netherlands wiemy, że Unia Europejska jest gotowa urynkowić usługi medyczne poprzez zakazanie jakichkolwiek interwencji państwa w działanie przychodni, szpitali i wszystkich innych instytucji związanych ze służbą zdrowia - alarmuje polishexpress.co.uk.

Komentuje, że tak naprawdę idzie o to, aby osłabić państwową służbę zdrowia przed ofensywą potężnych amerykańskich firm medycznych, dla których europejski rynek usług tego typu może stanowić nie lada gratkę. Jednym słowem - UE chce w zasadzie zlikwidować NHS i wprowadzić absolutnie wolny rynek w tym sektorze.

I choć eurokraci zapewniają, że publiczna służba zdrowia będzie chroniona, nie zaprezentowali jeszcze żadnego modelu jej funkcjonowania po wprowadzeniu zmian związanych z TTIP. A milczenie premiera Davida Camerona w tej sprawie jest bardzo znaczące.

Czytaj: www. polishexpress.co.uk

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum