Warszawa: związki zawodowe trzech szpitali będą pikietować przed rektoratem WUM

Autor: Związki Zawodowe SKDJ/Rynek Zdrowia • • 29 października 2018 10:00

W poniedziałek (29 października) o godz. 13 przed budynkiem Rektoratu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się pikieta protestacyjna zorganizowana przez związki zawodowe Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus.

Warszawa: związki zawodowe trzech szpitali będą pikietować przed rektoratem WUM
W pikiecie wezmą udział także związkowcy i pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego i Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Fot. Katarzyna Gubała

W pikiecie wezmą udział także związkowcy o pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego i Dziecięcego Szpitala Klinicznego. W tym czasie w gmachu Rektoratu WUM będzie się odbywało posiedzenie Senatu WUM, na którym senatorowie WUM mają ocenić zaprezentowany im Program Konsolidacji i Restrukturyzacji.

Jak czytamy w komunikacie nadesłanym do redakcji przez Związki Zawodowe SKDJ, związki zawodowe są przeciwne przyjęciu do realizacji tego programu:

" Protestujemy przeciwko dzikiej konsolidacji! (...) Środowisko jest przeciwne wprowadzaniu nieprzygotowanej konsolidacji i restrukturyzacji, które w obecnym kształcie mogą negatywnie odbić się na jakości świadczeń medycznych, a w pewnych obszarach na bezpieczeństwie pacjentów.

Protestujemy przeciwko wykreśleniu Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus z Krajowego Rejestru Sądowego i pozbawieniu go autonomii. Wg danych z audytów i opinii ekspertów Szpital Dzieciątka Jezus może sam skutecznie dokończyć rozpoczętą w 2012 r. restrukturyzację.

Mówimy nie dzikiej konsolidacji!

Mówimy nie pozbawianiu autonomii Szpitala Dzieciątka Jezus!

Mówimy tak cywilizowanej restrukturyzacji szpitali klinicznych WUM!".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum