Warszawa: została już tylko jedna poradnia antynikotynowa

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2012 11:53

Ze względów finansowych Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów w Warszawie zamknął poradnię antynikotynową. Obecnie na Mazowszu działa tylko jedna placówka tego rodzaju - informuje portal zyciewarszawy.pl.

Na podobny krok zdecydowały się również: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Płockiej oraz Instytut Kardiologii przy ul. Alpejskiej.

WIM zamierza dalej prowadzić bezpłatne zajęcia antynikotynowe, natomiast Instytut Kardiologii chce otworzyć swoją poradnię ponownie w maju br., ponieważ dostał na to kontrakt z NFZ - informuje zw.com.pl.

Mimo że na Mazowszu działa w tej chwili 31 poradni leczenia uzależnień, została tylko jedna pomagająca wyłącznie palaczom - w Centrum Onkologii na Ursynowie. Pacjent ma tu zagwarantowane trzy bezpłatne wizyty, ale w razie potrzeby może być ich więcej.

Jak wynika z badań Instytutu Kardiologii, w stolicy uzależnionych od nikotyny jest dziś 28 proc. mężczyzn i ok. 20 proc. kobiet. Mazowiecki oddział NFZ zapewnia, że osoby te mogą szukać pomocy we wszystkich poradniach leczenia uzależnień.

Więcej: www.zw.com.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum