Warszawa: zmiany kadrowe w szpitalu dziecięcym

Autor: Życie Warszawy, KR/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2011 13:06

Ze Szpitala Dziecięcego im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie odchodzi pięciu lekarzy, w tym ordynator oddziału pediatrii.

Warszawa: zmiany kadrowe w szpitalu dziecięcym
Jak informuje Życie Warszawy, w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie przy ul. Niekłańskiej pod koniec stycznia 2011 r. wypowiedzenia złożyło 5 etatowych lekarzy, którzy nie porozumieli się z dyrekcją w sprawie zmiany warunków pracy. Domagali się m.in. zatrudnienia dodatkowego lekarza dyżurnego, pielęgniarki, salowej i podwyższenia pensji. Pracują do końca kwietnia 2011 r.

Według gazety, z oddziału pediatrycznego mają też odejść rezydenci, a 5 kwietnia br. dyrekcja zwolniła z obowiązku świadczenia pracy ordynator oddziału dr Małgorzatę Zborszczyk-Szczepaniak, której termin wypowiedzenia mijał 30 kwietnia.

Na swojej stronie internetowej lecznica szuka lekarzy specjalistów w dziedzinie pediatrii. Ma też oferty na stanowiska ordynatorów oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, patologii noworodka i niemowlęcia.

Maciej Kot, rzecznik prasowy szpitala podkreśla, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, żeby szpital na Niekłańskiej bądź oddział pediatrii przestały funkcjonować.

- Dr Zborszczyk-Szczepaniak oraz pozostali czterej lekarze mieli prawo do złożenia wypowiedzenia w trybie ustawowym, tzn. 3-miesięcznym bez podania przyczyny. Takie prawo ma każdy pracownik, który ma zawartą umowę o pracę na czas nieokreślony. Dziwi mnie, że pani doktor nagle czuje się urażona, że wypowiedzenie zostało przyjęte. W końcu sama je złożyła – mówi portalowi rynekzdrowia.pl rzecznik lecznicy.

Jak informuje, szpital obecnie przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne i rekrutacyjne na stanowiska lekarskie.

– Mamy już kandydata na stanowisko ordynatora oddziału pediatrii. Jest to bardzo dobry lekarz – mówi Maciej Kot.

Więcej: www.zyciewarszawy.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum