Warszawa: wybrano pięciu inwestorów do prywatyzacji Biomedu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2011 17:02

Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało pięciu inwestorów do dalszego etapu prywatyzacji Wytwórni Surowic i Szczepionek Biomed z Warszawy, producenta leków. Firmy te będą mogły zbadać dokumenty spółki i złożyć oferty wiążące.

Warszawa: wybrano pięciu inwestorów do prywatyzacji Biomedu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Wśród pięciu inwestorów są: Agencja Handlowo-Usługowa "Targowiska i Hale" z Warszawy, Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek Biomed z Krakowa, Marcol Group Ltd. z Londynu, Poznań Aqua z Warszawy oraz SciencePharma z Warszawy.

Resort skarbu zaprosił na początku lipca br. inwestorów do negocjacji w sprawie kupna Wytwórni Surowic i Szczepionek Biomed. MSP wystawiło na sprzedaż udziały spółki, stanowiące 85 proc. kapitału zakładowego. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do 15 proc. walorów firmy. Negocjacje mają dotyczyć głównie ceny za sprzedawany pakiet udziałów warszawskiego przedsiębiorstwa.

Wytwórnia produkuje surowice, szczepionki, niezbędne w profilaktyce, diagnostyce lekarskiej oraz epidemiologii. Firma zajmuje się ponadto hurtową i detaliczną sprzedażą wyrobów farmaceutycznych, medycznych i ortopedycznych.

Głównymi odbiorcami produktów spółki są szpitale, pogotowia, zakłady opieki zdrowotnej oraz laboratoria diagnostyczne. Biomed posiada hurtownię farmaceutyczną. Współpracuje też z ponad 200 hurtowniami w kraju.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze