Warszawa: wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety dołączy do Grupy Lux Med

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 25 września 2020 15:55

Wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety zlokalizowany na warszawskim Mokotowie - jako 11 lecznica - dołączy do Grupy Lux Med. Został założony w roku 1931 z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety i od lat jest ważnym miejscem na mapie placówek medycznych w stolicy.

Warszawa: wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety dołączy do Grupy Lux Med
W placówce działa 6 ośrodków leczniczo-edukacyjnych Fot. Lux Med

W przejmowanej placówce działa 6 ośrodków leczniczo-edukacyjnych (specjalizują się w proktologii, bariatrii, chirurgii plastycznej, mikroekologii, chorobach kręgosłupa oraz technologii NanoKnife), 14 oddziałów szpitalnych oraz ponad 20 specjalistycznych poradni. Pacjentami opiekuje się 230-osobowy zespół specjalistów, w tym 110 lekarzy, 70 pielęgniarek i personel pomocniczy.

- To ważny moment w rozwoju szpitala. Cieszę się, że pozyskał wyjątkowego inwestora strategicznego i jestem przekonany, że Grupa Lux Med umożliwi dynamiczny rozwój dla dobra pacjentów - ocenia Marek Stefański, dotychczasowy operator Szpitala św. Elżbiety.

Grupa Lux Med, działając na rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, jest jednocześnie częścią międzynarodowej grupy Bupa, która funkcjonuje jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Do dyspozycji 2,2 mln pacjentów jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ok. 7 tys. lekarzy i 4 tys. wspierającego personelu medycznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum