×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: w 2019 r. zatrudnienie niepełnosprawnych w magistracie było niższe od ustawowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia04 lutego 2020 08:01

W Urzędzie m.st. Warszawy pracowało w ubiegłym roku 260 osób z niepełnosprawnością, co stanowiło 2,9 proc. zatrudnionych - poinformował ratusz. Ustawowy wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi 6 proc.

Warszawa: w 2019 r. zatrudnienie niepełnosprawnych w magistracie było niższe od ustawowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z odpowiedzi na interpelację radnych Warszawy Tomasza Herbicha i Michała Szpądrowskiego (PiS) w sprawie współczynnika zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w Urzędzie m.st. Warszawy wynika, że w ciągu niespełna roku rządów Rafała Trzaskowskiego przybyło we wszystkich urzędach miejskich 9 pracowników z niepełnosprawnością. W grudniu 2018 r. pracowało ich łącznie 251, a pod koniec listopada 260, co stanowiło odpowiednio 2,8243 proc. i 2,8733 proc. ogółu zatrudnionych.

W odpowiedzi na interpelację podkreślono, że "realizowane i planowane działania (dotyczące wzrostu zatrudnienia niepełnosprawnych - PAP) wpisują się w program Prezydenta m.st. Warszawy, a tym samym podnoszą atrakcyjność Urzędu (...), jako pracodawcy przyjaznego dla osób z niepełnosprawnością".

Wskazano, że stołeczny ratusz we współpracy z warszawskim urzędem pracy organizuje staże dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. "W ubiegłorocznej ofercie znalazło się 28 potencjalnych miejsc stażowych w biurach. Ostatecznie udało się zrekrutować i przyjąć na staż 16 stażystów" - czytamy w odpowiedzi ratusza.

Ustawowy wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi 6 proc. Wskaźnik ten to przeciętny miesięczny procent udziału tych osób w zatrudnieniu ogółem, w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze