Warszawa: tylko bardzo nieliczne pielęgniarki pracują na kontraktach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2011 14:29

W stołecznych szpitalach pielęgniarka na kontrakcie może zarobić nawet 6 tys. zł, ale z tej formy zatrudnienia korzysta niewiele z nich.

Warszawa: tylko bardzo nieliczne pielęgniarki pracują na kontraktach
W Warszawie i ościennych gminach na kontraktach pracuje zaledwie 166 pielęgniarek spośród ponad 27 tys. i tylko 27 położnych. Z danych Okręgowej Izby Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wynika, że kontrakty mają w Warszawie pielęgniarki z oddziałów intensywnej terapii oraz wewnętrznych i ortopedycznych.

Warszawska izba podkreśla, że nie ma żadnych sygnałow, że pielęgniarki są zmuszane do rezygnowania z etatów.

W klinice MSWiA przy Wołoskiej są 102 pielęgniarki kontraktowe i 754 etatowe.

– Na kontrakty przechodzą tylko te panie, które wolą taką formę zatrudnienia – powiedział Gazecie Wyborczej rzecznik szpitala Jarosław Buczek. Stwierdził: – Takie umowy są korzystniejsze finansowo, ale nie zawierają świadczeń socjalnych, które dla wielu pań z mogą być istotne.

Wspomniania forma zatrudnienia jest preferowana przez niektórych pracodawców. Takie wymogi postawiono np. podczas konkursu na obsadzenie dyżurów w oddziale ratunkowym Szpitala Praskiego pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie. Nadeszło blisko sto zgłoszeń od pielęgniarek chętnych do zawarcia kontraktów.

Więcej: www.gazeta.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum