Warszawa: szpital na Solcu będzie miał nowego szefa. Dlaczego?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2021 20:24

Ewa Więckowska, prezes miejskiej spółki Szpital Solec, w skład której wchodzi zarówno placówka na Solcu, jak i nowo wybudowany Szpital Południowy, złożyła rezygnację ze swej funkcji.

Warszawa: szpital na Solcu będzie miał nowego szefa. Dlaczego?
W Szpitalu Solec; FOT. cmsolec.pl

Informację tę potwierdziła we wtorek PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

Jak przekazała rzeczniczka, prezes Więckowska złożyła rezygnację w poniedziałek, 22 lutego. - Pani prezes nie podała powodów swej decyzji - podkreśliła Gałecka.

Zaznaczyła, że w Szpitalu Południowym w ostatnich miesiącach trwały bardzo intensywne prace. - Natomiast jest to osoba już w pewnym zaawansowanym wieku, a maraton prac w Szpitalu Południowym trwał i będzie jeszcze trwał na pewno przez najbliższy rok, w związku z tym pani prezes miała prawo do podjęcia takiej decyzji - powiedziała Gałecka.

Rzeczniczka poinformowała jednocześnie, że do czasu wyboru przez radę nadzorczą nowego prezesa funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółki Szpital Solec pełni członek zarządu tej spółki Artur Krawczyk.

Ewa Więckowska była prezesem miejskiej spółki Szpital Solec od 2013 r. Do spółki, poza szpitalem Solec, należy także Szpital Południowy. Jego budowa ruszyła w grudniu 2016 r., a w ubiegłym tygodniu Szpital Południowy rozpoczął przyjmowanie pierwszych pacjentów.

W związku z trwającą pandemią władze miasta porozumiały się z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem i wspólnie podjęły decyzję, że placówka zostanie oddana do użytku jako tzw. tymczasowy szpital covidowy. W poniedziałek władze miasta poinformowały, że w Południowym hospitalizowanych jest już 30 pacjentów chorych na COVID-19.

Oddanie Szpitala Południowego do użytku udało się przyspieszyć aż o pół roku. Od 25 stycznia w części budynku szpitala działa także punkt szczepień przeciw COVID-19.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum