Warszawa: szpital im. Św. Rodziny z nowym kontraktem w zakresie chirurgii onkologicznej

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2018 15:39

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń gwarantowanych opieki zdrowotnej w zakresie chirurgii onkologicznej - hospitalizacji, w tym pakietu onkologicznego.

Kontrakt na chirurgię onkologiczną będzie obowiązywał do czerwca 2021 r. Fot. Phalinn Ooi/Flickr.com (CC BY 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

Podpisana umowa obejmuje leczenie chirurgiczne i rekonstrukcyjne w okresie od lipca 2018 r. do czerwca 2021 r.

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny jest specjalistyczną placówką kompleksowo leczącą pacjentów z chorobami nowotworowymi od 2008 r. Oddział Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi specjalizuje się w wielodyscyplinarnym leczeniu raka gruczołu piersiowego wraz z pełną rekonstrukcją piersi i onkoplastyką.

Oddział posiada 16 łóżek, zapewnia komfort pobytu w dwuosobowych salach z łazienkami. Z leczenia na Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi rocznie korzysta ok. 1000 osób, a Poradnia Onkologiczna zapewnia świadczenia specjalistyczne na poziomie 15.000 porad rocznie.

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny to także ośrodek diagnostyczno leczniczy wszystkich nowotworów kobiecych (szyjki macicy, trzonu macicy - endometrium, jajowodu, jajnika, sromu) oraz chorób nowotworowych u kobiet będących w ciąży. Szpital specjalizuje się zabiegach usunięcia ogniska pierwotnego wraz z przerzutami z dostępu laparoskopowego.

Leczenie pacjentów na Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcji Piersi oraz Oddziale Ginekologii Onkologicznej obywa się w skojarzeniu z innymi metodami leczenia, m.in. onkologią kliniczną. Szpital, jako jedna z nielicznych placówek w Polsce i na Mazowszu posiada system Paxman, tj, czepki chłodzące zapobiegające utracie włosów podczas chemioterapii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum