Warszawa: szpital dziecięcy likwiduje rehabilitację dla małych pacjentów?

Autor: WawaLove.wp.pl/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2017 13:31

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie zdecydowała, że wynajmie zakład rehabilitacji firmie zewnętrznej. Zdaniem fizjoterapeutów szpitalnych ta zmiana odbije się negatywnie na zdrowiu małych pacjentów.

Fot. PTWP

O planowanych zmianach fizjoterapeuci zostali poinformowali ok. miesiąc temu. Napisali pismo do dyrekcji z prośbą o wyjaśnienie sprawy, ale nie otrzymali odpowiedzi.

Teraz informują o zamiarach dyrekcji pacjentów i ich rodziny w zamieszczonym w internecie ogłoszeniu.

Czytamy w nim: "W imieniu zespołu fizjoterapeutów SPDSK w Warszawie przepraszamy wszystkie dzieci leczone w naszym szpitalu za odebranie im dostępu do godnej rehabilitacji. Przepraszamy wszystkich pacjentów neurologii za to, że nie będą mieli prowadzonej rehabilitacji na sali gimnastycznej. Przepraszamy wszystkie dzieci z porażeniem nerwu twarzowego za to, że już nie będą mogły mieć prowadzonych ćwiczeń w sali z lustrami i korzystać z zabiegów fizykoterapii".

Jak mówią anonimowo portalowi WawaLove fizjoterapeuci, dyrekcja zdecydowała o wynajęciu całego zakładu rehabilitacji, który jest w szpitalu, firmie zewnętrznej po to by zarobić dodatkowe pieniądze.

Zdaniem pracowników szpitala, oznacza to koniec odpowiedniej rehabilitacji dla małych pacjentów tej placówki a wprowadzenie komercyjnej rehabilitacji dla osób z zewnątrz. Taka zmiana odbije się niekorzystnie na zdrowiu maluchów, którzy będą zdecydowanie dłużej dochodzić do zdrowia. 

Więcej: wawalove.wp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum