Warszawa: specjaliści przestrzegają przed przekształceniem Szpitala Czerniakowskiego w covidowy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 września 2020 11:47

Nieoficjalną informację, według której Szpital Czerniakowski przy ul. Stępińskiej na warszawskim Mokotowie ma być nowym szpitalem jednoimiennym, GW opublikowała w poniedziałek, 24 sierpnia.

Warszawa: specjaliści przestrzegają przed przekształceniem Szpitala Czerniakowskiego w covidowy
Część kadry medycznej może odejść z pracy w szpitalu Fot. Archiwum

Po tygodniu od ukazania się tej wiadomości odniosła się do niej Rada Naukowa szpitala. W opinii specjalistów usytuowanie placówki przeznaczonej tylko dla pacjentów covidowych w mokotowskim szpitalu sparaliżuje funkcjonowanie jej wysokospecjalistycznych oddziałów: chirurgii, otolaryngologii, okulistyki, ortopedii, neurologii i interny ze stacją dializ. Ograniczy też dostęp mieszkańców Warszawy do opieki szpitalnej - informuje Gazeta Wyborcza.

Czytaj: Warszawa: Szpital Czerniakowski placowką covidową? Rabiej: decyzja jeszcze nie zapadła

W stanowisku Rady pojawia się ponadto groźba odejścia z pracy części kadry medycznej i zaprzestanie wykonywania specjalistycznych zabiegów.

W skład rady wchodzą uznani lekarze, ekonomiści i prawnicy m.in. z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uczelni Łazarskiego czy Szkoły Głównej Handlowej. Swoje pismo kończą zdaniem: „W trosce o ten szpital, apelujemy o odstąpienie od takich planów, jeżeli rzeczywiście istnieją”.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum