Warszawa: rząd daje więcej pieniędzy dla ratowników

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2010 11:05

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymają dodatkowo 1 458 000 zł.

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji podzielił środki budżetowe pomiędzy ratownictwo górskie i wodne.

W styczniu br. w otwartym konkursie ofert na realizację zadań z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego w 2010 roku pod nazwą: „Organizowanie pomocy oraz ratowanie osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w górach lub na wodach” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dotacje na łączną kwotę 11 447 000 zł. Otrzymały je:
• TOPR,
• GOPR,
• WOPR, Mazurski WOPR oraz WOPR OS w Ostrołęce.

– Po zakończeniu procedury konkursowej, podczas prac parlamentarnych nad budżetem na 2010 rok, wyasygnowano w ramach budżetu MSWiA dodatkowy milion złotych na bieżącą działalność ratowników górskich i wodnych. Minister Jerzy Miller zdecydował, iż Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostanie wsparte kwotą 570 tys. zł z przeznaczeniem na prowadzenie działań ratowniczych w górach na terenie południowej Polski – podaje rzecznik MSWiA.

Natomiast Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma dodatkowe 300 tys. zł na koszty związane z obsługą śmigłowca ratunkowego.

– Helikopter TOPR-u zapewnia szybką pomoc ofiarom wypadków w polskich Tatrach i na obszarach górskich południowej Małopolski.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które dba o bezpieczeństwo osób pływających i uprawiających sporty wodne, otrzyma 554 218 zł (w tym na wsparcie budowy bazy ratowniczo-szkoleniowej WOPR nad jeziorem Zegrzyńskim w Zegrzu Południowym kwotę 229 tys. zł i ponad 266 tys. zł na zakup sprzętu ratownictwa wodnego w województwach mazowieckim, pomorskim i zachodniopomorskim). Mazurskie WOPR otrzyma dodatkowo 33 782 zł.

Jak tłumaczy Małgorzata Woźniak dzięki dodatkowym środkom z budżetu, łączna kwota dotacji przyznanych w 2010 roku na realizację działań publicznych z zakresu ratownictwa górskiego i wodnego z budżetu MSWiA wzrosła do 12 905 000 zł, w tym: 10 886 526 zł na działalność bieżącą oraz 2 018 474 zł na działalność majątkową.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum