Warszawa: przedstawiciele zawodów medycznych będą protestować

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2016 09:58

Tysiące przedstawicieli zawodów medycznych wyjdzie na ulice Warszawy. Lekarze, pielęgniarki, diagności zamierzają protestować przeciw proponowanym przez rząd rozwiązaniom prawnym dotyczącym finansowania ochrony zdrowia.

Czy dojdzie do koljnej manifestacji? Fot. PTWP

Jak informuje Rzeczpospolita 24 września na ulice Warszawy wyjdą przedstawiciele kilkunastu zawodów medycznych, którzy chcą podwyżek i zwiększenia stawki przeznaczanej na opiekę zdrowotną do 6,8 proc. PKB.

Decyzję o proteście podjęło dziewięć stowarzyszeń zawodów medycznych 8 lipca. Lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, technicy elektroradiologii oraz ratownicy medyczni na spotkaniu w Warszawie ustalili, że jeśli rząd nie przystanie na ich warunki, będą protestować na ulicach Warszawy 24 września.

Przedstawiciele zawodów medycznych na razie zbierają podpisy pod listem z żądaniami do premier Beaty Szydło.  Jeśli pani premier nie zgodzi się na postulaty wyjdą na ulice. Rozważają nawet strajk w formie urlopu na żądanie.

Biały personel walczy przede wszystkim o wzrost nakładów na opiekę zdrowotną do poziomu obowiązującego w innych krajach europejskich. Domaga się też podwyżki płac dużo wyższej niż ta zaproponowana przez Ministerstwo Zdrowia w przedstawionym niedawno projekcie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum