Warszawa: prywatyzacja Uzdrowiska Szczawno-Jedlina bez rozstrzygnięcia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2010 18:20

Ministerstwo Skarbu Państwo zdecydowało o zakończeniu bez rozstrzygnięcia prywatyzacji spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina w Szczawnie-Zdroju.

Resort skarbu poinformował, że proces ten ma być uruchomiony ponownie w najbliższym czasie.

Pod koniec maja do resortu skarbu wpłynęły od dwóch inwestorów wiążące propozycje w sprawie kupna Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Były to firmy: EMC Instytut Medyczny we Wrocławiu oraz konsorcjum: Tokel Art Jerzy Keller w Warszawie, Tokel sp. z o.o. w Warszawie, Jedlina sp. z o.o. w Jedlinie Zdroju.

„Proces prywatyzacji spółki zostanie ponownie uruchomiony w trybie negocjacji w najbliższym czasie” - podkreśliło MSP w komunikacie.

Spółka świadczy usługi w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego. Zajmuje się też produkcją i sprzedażą wody mineralnej oraz wód leczniczych.

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina przyjmuje pacjentów m.in. z: Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Stowarzyszeń i Fundacji opiekujących się chorymi. Spółka ma około 900 miejsc w obiektach szpitalnych, sanatoryjnych i ośrodkach rehabilitacyjnych. W uzdrowisku leczy się rocznie ponad 14 tys. pacjentów.

Skarb Państwa posiada 100 proc. akcji spółki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum