Warszawa: protest w obronie chirurgii dziecięcej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2017 09:24

Decyzja dyrekcji Szpitala Bielańskiego Im. ks. J. Popiełuszki SP ZOZ w Warszawie o likwidacji oddziału chirurgii dziecięcej wywołała burzę. Plan ten skrytykowali już lekarze z lecznicy i Rzecznik Praw Dziecka. Swoje niezadowolenie demonstrują teraz mieszkańcy.

Warszawa: protest w obronie chirurgii dziecięcej
Fot. archiwum RZ (zdj. ilustracyjne)

Szpital wyjaśnia, że oddział zostanie przeniesiony do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Zmiana ta zaś wynika z potrzeby wewnętrznej reorganizacji Szpitala Bielańskiego , w której chodzi o zwiększenie liczby łóżek internistycznych. Obecnie, ponieważ jest ich za mało, część starszych pacjentów placówki leży na korytarzach, a na warunki pracy w tych oddziałach skarżą się lekarze, którzy rezygnują z pracy.

Kierujący lecznicą zwracają uwagę, że w Warszawie jest sześć szpitali dziecięcych, a opieka zdrowotna nad najmłodszymi mieszkańcami stolicy jest na wysokim poziomie i nie ma problemów z jej dostępnością.

W Szpitalu Bielańskim przeprowadzono analizy, z których wynika, że najmniej wykorzystanym oddziałem w placówce jest oddział chirurgii dziecięcej.  

Te argumenty nie przekonują jednak ani personelu likwidowanego oddziału , ani mieszkańców i dzielnicowych radnych. Ich protesty sprawiły, że likwidacji oddziału postanowiły przyjrzeć się włodarze stolicy i przedstawiciele urzędu wojewódzkiego. Ci jednak poparli pomysł dyrekcji szpitala.

Więcej: wyborcza.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum