Warszawa: pracownicy Polfy gotowi na strajk

Autor: Wyborcza.biz/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2012 20:37

W prywatyzowanej Polfie Warszawa związkowcy przeprowadzili referendum strajkowe. Przy 69,5 procentowej frekwencji zdecydowana większość pracowników (85,18 proc.) - wyraziła gotowość do strajku powiedział portalowi wyborcza.biz Mirosław Miara, przewodniczący zakładowego związku zawodowego Solidarność w Polfie.

Umowę prywatyzacyjną należący w całości do skarbu państwa Polski Holding Farmaceutyczny podpisał w październiku 2011 roku Nabywcą została należąca do Jerzego Staraka Polpharma. Nowemu inwestorowi nie udało się jednak wciąż porozumieć z pracownikami co do pakietu socjalnego.

Solidarność obawia się, że Polfa może zostać zlikwidowana, i oczekuje gwarancji zatrudnienia. W ostatniej przedstawionej przez związkowców propozycji gwarancja pracy przez osiem lat miała objąć 800 z 1200 pracowników firmy. Warunki nie zostały przyjęte przez inwestora i rozmowy zostały zerwane.

Zgoda w referendum nie oznacza automatycznie strajku. Na razie związkowcy zapowiadają w środę (8 lutego) manifestację, z przemarszem załogi do Ministerstwa Skarbu Państwa.

Więcej: www.wyborcza.biz

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum