Warszawa: negocjacje w sprawie Biomedu nie rozstrzygnięte

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 października 2011 21:52

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało we wtorek (18 października) w komunikacie, że odstąpiło od negocjacji w sprawie prywatyzacji Biomedu z Warszawy i zamknęło dotychczasową procedurę bez rozstrzygnięcia.

Warszawa: negocjacje w sprawie Biomedu nie rozstrzygnięte
''Minister Skarbu Państwa, po dokonaniu oceny ofert wiążących złożonych przez Potencjalnych Inwestorów w związku z opublikowanym w dniu 11 lipca 2011 roku zaproszeniem do negocjacji w sprawie nabycia 153 000 udziałów o wartości nominalnej 50 zł każdy, należących do Skarbu Państwa, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki Wytwórnia Surowic i Szczepionek Biomed sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, podjął decyzję o odstąpieniu od negocjacji i zamknięciu dotychczasowej procedury bez rozstrzygnięcia" - podało MSP w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej resortu.

Pod koniec sierpnia MSP wybrało pięciu inwestorów do dalszego etapu prywatyzacji Biomedu z Warszawy: Agencję Handlowo-Usługowa "Targowiska i Hale" z Warszawy, Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek Biomed z Krakowa, Marcol Group Ltd. z Londynu, Poznań Aqua z Warszawy oraz SciencePharma z Warszawy.

Wytwórnia produkuje surowice, szczepionki, niezbędne w profilaktyce, diagnostyce lekarskiej oraz epidemiologii. Firma zajmuje się ponadto hurtową i detaliczną sprzedażą wyrobów farmaceutycznych, medycznych i ortopedycznych.

Głównymi odbiorcami produktów spółki są szpitale, pogotowia, zakłady opieki zdrowotnej oraz laboratoria diagnostyczne. Biomed posiada hurtownię farmaceutyczną. Współpracuje też z ponad 200 hurtowniami w kraju.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum