Warszawa: na zdrowie 300 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2009 20:18

W budżecie stolicy na 2010 r. znalazło się 300 mln zł na finansowanie ochrony zdrowia.

Z tych pieniędzy miasto sfinansuje 15 różnych programów zdrowotnych, m.in. program szczepień przeciwko grypie osób po 65. roku życia.

212 mln zł przeznaczone zostanie na zrealizowanie inwestycji w placówkach ochrony zdrowia. Wśród nich uwzględnione zostały przebudowy i rozbudowy lecznic m.in. inwestycje w Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego, SP ZOZ Szpitalu Grochowskim im. dr Rafała Masztaka i SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Stołeczni radni zdecydowali także o wyodrębnieniu od 1 kwietnia 2010 r. z SP ZOZ Solec dziewięciu śródmiejskich przychodni, które zostaną włączone w struktury SP ZOZ Warszawa-Wola, co ma umożliwić miastu inwestowanie w te placówki. Teraz nie jest to możliwe, bo Solec objęty jest zakazem dotacji z powodu niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania przez szpital na Solcu (jednostkę organizacyjną zakładu) dotacji miasta na realizację programu opieki zdrowotnej nad kombatantami.

Dzięki tej zmianie poprawić mają się także „praktyki zarządcze”. Ratusz argumentuje, że SP ZOZ na Woli wypracowuje w ostatnich latach zysk w wysokości ponad 1,2 mln zł rocznie, zaś Solec jest zadłużony na ponad 40 mln zł, choć same przychodnie nie generują długu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum