Warszawa: na ponad 100 łóżek w szpitalu tymczasowym zatrudnionych jest pół tysiąca osób

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2021 08:19

Według dokumentów personel szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym liczy 539 osób. Taka obsada kadrowa to więcej niż jedna piąta personelu pracującego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie przed pandemią.

Warszawa: na ponad 100 łóżek w szpitalu tymczasowym zatrudnionych jest pół tysiąca osób
Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym; FOT. Arch. RZ

W szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym pracuje, między innymi: 185 lekarzy, 161 pielęgniarek i 98 ratowników medycznych, 17 techników elektroradiologii, 27 opiekunów medycznych, 5 salowych, 30 rejestratorek i sekretarek medycznych, 7 konserwatorów urządzeń, 5 pracowników administracyjnych, dyspozytor, informatyk, dietetyczka i kapelan.

Obsada kadrowa Szpitala Narodowego to więcej niż jedna piąta personelu pracującego w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie przed pandemią, którego warszawski szpital tymczasowy jest filią. Jednak w szpitalu MSWiA w jednym momencie mogło leżeć nawet tysiąc pacjentów (w całym 2019 r. leczonych było łącznie prawie 90 tys. osób), natomiast Szpital Narodowy obsługuje maksymalnie 112 łóżek.

Jak wyjaśnia Gazecie Wyborczej dyrektor jednego z warszawskich szpitali, liczba osób zatrudnionych w szpitalu wcale nie musi być tożsama z liczbą osób fizycznie do niego przychodzących. Część z takich osób to konsultanci, którym płaci się tylko w razie skorzystania z ich pomocy. Natomiast zatrudnienie kapelana wymuszają przepisy o prawach pacjenta, Wątpliwość budzi natomiast zatrudnienie dietetyczki w sytuacji, kiedy posiłki zapewnia w Szpitalu Narodowym firma zewnętrzna.

Więcej: warszawa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum