Warszawa: miasto chce wykupić budynek przychodni

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 05 października 2010 15:02

3 mln zł oferują władze Warszawy na wykup nieruchomości przy ul. Felińskiego w Warszawie, w której mieści się publiczna przychodnia. Budynek odzyskali dawni spadkobiercy, to zaś grozi likwidacją placówki. Urzędnicy uspokajają pacjentów - takiego zagrożenia nie ma.

Warszawa: miasto chce wykupić budynek przychodni

Przychodnia na warszawskim Żoliborzu działa od połowy lat 60. Obecnie opieką otacza blisko 10 tys. pacjentów. W poradni dyżurują chirurdzy, internista, dermatolog, stomatolog.

Niedawno placówka przeszła generalny remont. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Likwidacja placówki oznaczałaby wyrzucenie gigantycznych pieniędzy wyłożonych na tę inwestycję w błoto – mówi dr Iwona Boroń-Hładki, kierownik przychodni. – Wstrzymaliśmy dalsze remonty, mamy niezagospodarowane pomieszczenia, nie możemy się rozwijać, chociaż mamy na to fundusze.

Problemy przychodni rozpoczęły się rok temu, kiedy sąd zdecydował o zwrocie budynku, w którym znajduje się ośrodek, byłemu właścicielowi. Kierownictwo lecznicy rozpoczęło walkę jej o uratowanie. Kilka dni temu o całej sprawie dowiedzieli się też pacjenci i wpadli panikę.

Sytuacja jest faktycznie niepokojąca, bo właśnie rozpoczyna się sezon grypowy. – Proszę zwrócić uwagę, że jesteśmy dużą placówką. Większość naszych pacjentów to ludzie starsi. Byłoby dla nich fatalne w skutkach, gdyby przychodnia została teraz zlikwidowana. W naprawdę bliskim położeniu nie ma innej przychodni – zaznacza dr Iwona Boroń-Hładk.

– Problem mógłby być też z przyjęciem tak dużej liczby pacjentów do innych ośrodków. A przynajmniej wydłużyłoby to znacząco kolejki w przychodniach na Żoliborzu  – dodaje kierownik placówki.

Biuro Polityk Społecznej stołecznego magistratu zapewnia, że do likwidacji palcówki nie dojdzie. Na wykup nieruchomości przeznaczono 3 mln zł .

– Rozpoczęły się już nagocjacje z właścicielem, szczegółów jednak nie możemy ujawniać – mówi Michał Majewski z  miejskiego Biura Nieruchomości.

Oferta wykupu budynku być może zostanie przygotowana jeszcze w październiku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum