Warszawa: lekarze w klinice dziecięcej Instytutu Reumatologii złożyli wypowiedzenia

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2015 14:02

Po 15 kwietnia Instytut Reumatologii w Warszawie ma rozszerzyć działalność o geriatrię. Ma tam powstać - jako jedyna taka placówka w Polsce - Narodowy Instytut Geriatrii. Projekt w jesiennym exposé zapowiedziała premier Ewa Kopacz. Tymczasem klinice leczącej dzieci w Instytucie grozi zamknięcie.

Warszawa: lekarze w klinice dziecięcej Instytutu Reumatologii złożyli wypowiedzenia

Sześciu z dziewięciu lekarzy Kliniki i Polikliniki Reumatologii Wieku Rozwojowego złożyło wypowiedzenia. Jeśli nie zmienią zdania lub nie znajdą się ich następcy, klinika nie będzie mogła normalnie funkcjonować - alarmuje Gazeta Wyborcza.

Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia, mówią, że to "wyraz bezsilności". - Mamy już dość - tłumaczy jedna z lekarek. - Dyrekcja kazała nam przyjmować dłużej w przychodni, przez to mamy mniej czasu na pacjentów z oddziału. Boimy się, że coś przeoczymy.

Już po złożeniu wypowiedzeń dyrekcja zaproponowała szefowej oddziału oraz lekarzom, że mogą zatrudnić dodatkowe osoby do izby przyjęć i do poradni, by ich odciążyć. Jednocześnie dyrekcja szuka lekarzy, ale reumatologów dziecięcych jest bardzo mało.

Kilka tygodni temu dyrekcja instytutu uspokajała, że żadne kliniki nie zostaną zlikwidowane. Piotr Bednarski, dyrektor Instytutu Reumatologii, opowiadał, że wydłużył godziny pracy poradni, by skrócić kolejki. Podkreślał, że dzięki temu udało się przyjąć o trzy tysiące pacjentów więcej. Teraz pytany o los kliniki, odparł tylko, że oddział nie będzie zlikwidowany.

Czytaj: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum