Warszawa: i ponad rok można czekać na badania serca w CZD

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 września 2011 09:59

W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (CZD) na badanie echa serca, które trwa pół godziny, trzeba czekać ponad rok. Szpital zapowiada poprawę organizacji pracy.

Warszawa: i ponad rok można czekać na badania serca w CZD
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na przeprowadzenie badania echa serca 5-letni pacjent czekał niemal dwa lata, bo kolejki w warszawskim CZD są najdłuższe w Polsce. Zanim go zbadano, spędził na oddziale cztery dni. Szpital codziennie przekładał termin badania, a rodzice nie mogli się dowiedzieć dlaczego. W podobnej sytuacji było też kilkoro innych małych pacjentów - pisze portal Gazeta.pl.

Lekarze z CZD przyznają, że jeśli stan dziecka jest stabilny i nie ma skierowania na inne specjalistyczne badania, to do wykonania echa serca wystarczyłby dzień lub dwa spędzone w szpitalu.

Paweł Trzciński, rzecznik CZD zapewnia, że trwają starania związane z usprawnieniem działania oddziału kardiologii. Chodzi o to by przyjmować więcej dzieci. Trzciński zapowiada, że od września szpital wdraża zasadę, że jeśli pozwala na to stan zdrowia pacjenta, to będzie on badany w dniu przyjęcia i tego samego będzie wracał do domu.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze