Warszawa: dwie placówki mają nowych dyrektorów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2009 09:11

Dwie warszawskie lecznice mają nowych dyrektorów: Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej "Solec" będzie kierować jako p.o. dyrektora Teresa Romanowska, dotychczasowa główna księgowa. Walentyna Krzywańska-Hamdi objęła stanowisko dyrektora Ośrodka Terapii Uzależnień Alkoholowych.

Dariusz Hajdukiewicz, p.o. dyrektora Biura Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy nie ukrywa wprawdzie, że zamiarem władz stolicy było powierzenie szpitala na Solcu doświadczonemu menedżerowi, jednak żaden z kandydatów, z którymi prowadzono rozmowy, nie zdecydował się na objęcie funkcji dyrektora.

SPZZOZ "Solec" ma ponad 40 mln zł długu. Planowane jest jego przekształcenie w spółkę prawa handlowego ze 100-procentowym udziałem miasta. Byłaby to pierwsza komercjalizacja szpitala miejskiego w Warszawie. W dodatku musi zostać przeprowadzona szybko: władze stolicy chcą, aby lecznica rozpoczęła działalność w formule spółki już od stycznia 2010 r.

- Teresa Romanowska jest główną księgową w szpitalu na Solcu, dlatego dobrze orientuje się w jego finansach. To ważne, bo razem z firmą zewnętrzną będzie tworzyć program naprawczy szpitala. Myślę, że uda się go napisać w ciągu 2-3 miesięcy - liczy Dariusz Hajdukiewicz.

Walentyna Krzywańska-Hamdi zastąpiła na stanowisku dyrektora Ośrodka Terapii Uzależnień Alkoholowych Jarosława Stańskiego, pozostającego w konflikcie z pracownikami. Kilka razy protestowali oni, wspólnie z pacjentami, przed ratruszem, podkreślając, że decyzje dyrektora ograniczają dostęp do terapii.

- Część załogi odeszła, nie przedłużyliśmy zatem umowy o pracę z Jarosławem  Stańskim - wyjaśnia Dariusz Hajdukiewicz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum