Warszawa: dotkliwy brak informacji o wolnych łóżkach w szpitalach

Autor: Gazeta Wyborcza, KL/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2011 12:35

W stolicy brakuje ośrodka, który na bieżąco sprawdzałby stan wolnych łóżek w szpitalach. To sprawia, że chory niekiedy przez kilka godzin krąży pomiędzy lecznicami zanim gdzieś zostanie przyjęty.

Warszawa: dotkliwy brak informacji o wolnych łóżkach w szpitalach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Wyborcza, brak jakiejkolwiek koordynacji i informacji o wolnych miejscach jest szczególnie dotkliwy w przypadku szpitali dziecięcych.

Rodzice, których dziecko otrzyma skierowanie do szpitala, muszą na własną rękę szukać dla niego miejsca. Ponieważ na oddziałach pediatrycznych przeważnie i tak brakuje łóżek, to znalezienie placówki, która przyjmie dziecko niekiedy wymaga odwiedzenia wszystkich stołecznych szpitali.

Przypomnijmy, że kolejki na oddziałach pediatrycznych mają zniknąć za dwa lata. Wtedy to stolicy przybędzie przeszło 160 nowych łóżek w szpitalach dziecięcych. Stanie się tak za sprawą m.in. rozbudowa Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

W 2013 r. do użytku ma tu zostać oddany oddział pediatrii i chirurgii dziecięcej z 60 łóżkami.

W tym samym roku planowane jest zakończenie rozbudowy warszawskiego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza. Po zakończeniu prac w placówce, stolicy przybędzie nastepnych 100 szpitalnych łóżek dla dzieci.

Kolejnym krokiem w celu poprawy dostępności i jakości usług medycznych dla najmłodszych mieszkańców stolicy jest gruntowna modernizacja Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.


 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum