Warszawa: UCK WUM ma nowego dyrektora

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 października 2020 14:39

Nie wydarzyła się wielka rewolucja - ocenia Anna Łukasik, nowa dyrektor UCK WUM pytana o odwołanie poprzedniego dyrektora Centrum Roberta Krawczyka. Zapewniła przy tym, że wcześniej była zastępcą Krawczyka w szpitalu przy ul. Lindleya. - Nie jestem osoba nową z zewnątrz - podkreśliła.

Warszawa: UCK WUM ma nowego dyrektora
Dr Robert Krawczyk został odwołany z funkcji dyrektora Fot. Archiwum

Dr Robert Krawczyk został odwołany z funkcji dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z dniem 20 października. Od 21 października obowiązki dyrektora pełni Anna Łukasik.

- Prof. Zbigniew Gaciong, jako rektor WUM, rozwiązał umowę z dyrektorem Robertem Krawczykiem, która była zawarta na czas określony, a zgodnie z kodeksem pracy - jeśli umowa zawarta jest na czas określony - pracodawcy przysługuje uprawnienie rozwiązania jej bez podania przyczyny - powiedziała PAP Anna Łukasik.

Pytana, czy wpływ na decyzję rektora o odwołaniu dyrektora Krawczyka miała sytuacja epidemiczna i zmiany wprowadzane w szpitalu, odpowiedziała, że szpital stara się - zgodnie z decyzją wojewody - zorganizować 100 łóżek covidowych.

- Przy ul. Lindleya jest do dyspozycji pacjentów 10 łóżek na SOR, 10 łóżek covidowych na OIT, w czwartek natomiast ma być uruchomionych kolejnych 12 łóżek w pawilonie kardiologii - to będą ściśle łóżka covidowe pod decyzję wojewody - wyjaśniła. - Dodatkowo w piątek uruchomionych zostanie kolejnych sześć łóżek na kardiologii, czyli w sumie dziś i jutro będzie kolejnych 18 łóżek covidowych - dodała.

- Ponadto równolegle trwają prace remontowo-przystosowawcze w pawilonie urologii i w pawilonie ortopedii, gdzie po 30 i jeszcze 40 łóżek będziemy starali się uruchomić już od przyszłego tygodnia - zaznaczyła.

- Pamiętajmy jednak, że  jest to przestarzała infrastruktura, szpital zbudowany jest w systemie pawilonowym, pacjenta na diagnostykę wozi się karetkami pomiędzy pawilonami, co znacznie utrudnia opiekę, zwłaszcza w trudnych warunkach covidowych - wskazała.

W skład Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (UCK WUM) wchodzą: Centralny Szpital Kliniczny przy ul. Banacha, Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego przy ul. Żwirki i Wigury oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum