Warszawa: Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny znosi opłaty za pobyt przy chorym dziecku

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2018 12:47

Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Warszawie (szpitalmadalinskiego.pl) znosi opłaty za pobyt rodziców i opiekunów przy hospitalizowanych dzieciach na Oddziale Pediatrii oraz Pododdziale Patologii Noworodka.

Oddział Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie Fot. SSiSR

Z dniem 1 czerwca, symbolicznie w Dniu Dziecka, dotychczasowe opłaty przestają obowiązywać (poza dodatkowym wyżywieniem dla opiekuna).

- Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny oferuje swoim małym pacjentom oraz ich opiekunom dobre i komfortowe warunki pobytu podczas hospitalizacji, w 2-osobowych pokojach, z infrastrukturą noclegową dla osób dorosłych. Znamy jednak wartość opieki rodzica, wiemy jak ważna jest bliskość mamy czy taty w procesie zdrowienia dziecka, wiemy jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dla małego pacjenta, dlatego zdecydowaliśmy się na zniesienie opłat, pobieranych w ramach rekompensacji kosztów pobytu opiekunów - mówi Dariusz Malczyk, zastępca dyrektora szpitala

- Dzieci przebywają na Oddziale Pediatrii oraz Oddziale Patologii Noworodka od kilku dni do kilku tygodni, dla rodziców są to zawsze znaczące kwoty - dodaje.

Odział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny ma 22 miejsca dla dzieci i niemowląt dostępne w dwunastu 2-osobowych salach, dodatkowo wyposażony jest w aneks kuchenny dla rodziców. Oddział specjalizuje się w leczeniu chorób wieku dziecięcego wymagających hospitalizacji, m.in. chorób układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, chorób alergicznych oraz ginekologii dziecięcej.

Natomiast Pododdział Patologii Noworodka w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny oferuje opiekę medyczną nad noworodkami, które we wczesnym okresie po urodzeniu zachorują w domu i wymagają leczenia oraz hospitalizacji. Pododdział ma 13 miejsc dla niemowląt dostępnych w siedmiu 1- oraz 2-osobowych salach, wyposażonych w rozkładane fotele oraz kanapy dla rodziców i opiekunów. 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum