Warszawa: Szpital Medicover rozszerza zakres usług w ramach kontraktu z NFZ

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2012 15:15

Szpital Medicover podpisał nowy kontrakt z NFZ na 2012 r. Jego wartość wynosi 4,1 mln zł, a zakres obejmuje m.in. usługi ginekologiczne, onkoginekologiczne oraz procedury w ramach chirurgii onkologicznej i ortopedii wraz z endoprotezoplastyką.

Placówka kontynuuje też realizację procedur w zakresie chirurgii ogólnej, kardiologii i laryngologii  objętych kontraktem ubiegłorocznym. Łączna wartość kontraktów z NFZ realizowanych obecnie w Szpitalu Medicover wynosi 6,8 mln zł.

Zdaniem Alicji Brzozowskiej, dyrektora ds. planowania i rozwoju Szpitala Medicover, rozszerzenie kontraktu z NFZ stanowi dowód zaufania Funduszu oraz pacjentów do jakości usług świadczonych w  lecznicy, jest także efektem dotychczasowej udanej współpracy z płatnikiem.

Po raz pierwszy Szpital Medicover zawarł kontrakt z NFZ w styczniu ub. r. Początkowo wynosił on około 1,8 mln zł i w takiej kwocie miał być wykorzystany w 2011 r. W ciągu minionego roku okazało się jednak, że potrzeby mieszkańców tej części miasta są na tyle duże, że kontrakt został powiększony do blisko 3,3 mln zł. Ostatecznie stan wykonania sięgnął ponad 4 mln zł.

Władze spółki informują, że w ub. r. łączne przychody placówki wyniosły blisko 35 mln zł. Znacząca część tej kwoty pochodzi od klientów prywatnych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum