Warszawa: Szpital Czerniakowski przejęty przez Szpital Solec? Jest apel do prezydenta stolicy

Autor: Niezależna/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2019 11:42

W czwartek (28 listopada) radni m.st. Warszawy mają zadecydować o włączeniu Szpitala Czerniakowskiego do spółki Szpital Solec. Pacjenci i pracownicy lecznicy napisali w tej sprawie do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Warszawa: Szpital Czerniakowski przejęty przez Szpital Solec? Jest apel do prezydenta stolicy
Z taką decyzją nie zgadzają się pracownicy Szpitala Czerniakowskiego Fot. Archiwum

Uchwała, nad którą będą głosować radni, dotyczy przejęcia spółki Szpital Czerniakowski przez spółkę Szpital Solec, w ten sposób - jak czytamy w treści dokumentu - "że majątek spółki Szpital Czerniakowski sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zostanie przeniesiony na spółkę Szpital Solec sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w zamian za udziały, które m.st. Warszawa obejmie w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Szpital Solec sp. z o.o."

Zgodnie z uchwałą, planowane połączenie stanowi kontynuację dotychczasowych działań zmierzających do poprawy efektywności gospodarczej jednoosobowych spółek leczniczych m.st. Warszawy, w tym w zakresie koordynacji świadczeń zdrowotnych oraz wykorzystania potencjału osobowego i infrastruktury.

Z taką decyzją nie zgadzają się pracownicy Szpitala Czerniakowskiego, którzy obawiają się o swoje miejsca pracy i wysokość wynagrodzenia. Załoga szpitala, pacjenci oraz mieszkańcy Mokotowa wspólnie skierowali w tej sprawie apel do prezydenta Warszawy.

W treści apelu czytamy: "Nie zgadzamy się z uzasadnieniem wskazanym w projekcie uchwały. Uważamy, że szpital z tradycjami, dużo większy i wykonujący świadczenia na o wiele wyższym poziomie nie może zostać przejęty przez podmiot leczniczy o najniższym stopniu referencyjności. Zespół pracowników szpitala w pełni ufa obecnemu zarządowi oraz dyrekcji. Nie wiemy, jakie plany wobec pracowników będzie miał nowy zarząd".

Szpital Czerniakowski w Warszawie rocznie hospitalizuje około 28 tys. pacjentów.

Więcej: niezależna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum