Warszawa: RPP kontroluje Centrum Onkologii

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2011 14:51

Rzecznik Praw Pacjenta zdecydowała w poniedziałek (18 lipca), że skontroluje warunki w jakich pacjenci oczekują na wizytę w przychodni Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii-Curie Skłodowskiej w Warszawie.

Warszawa: RPP kontroluje Centrum Onkologii

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Kozłowska, 18 lipca br. otrzymała od dziennikarzy radia TOK FM, niepokojące informacje dotyczące sytuacji pacjentów przychodni Centrum Onkologii w Warszawie.

- Informacje te wskazywały, iż zarejestrowani pacjenci przychodni czekają niejednokrotnie po kilka godzin na wizytę u lekarza. Dodatkowo oczekiwanie w kolejce odbywa się w trudnych warunkach, tj. w tłoku, wysokiej temperaturze na korytarzu - mówi nam Krystyna Kozłowska.

Jak tłumaczy, zgodnie z art. 50 ust. 3 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta ma możliwość wszczęcia postępowania wyjaśniającego, biorąc pod uwagę informacje, co najmniej uprawdopodabniające naruszenie praw pacjenta. W tym wypadku są to informacje pochodzące z mediów.

- Korzystając z takiego uprawnienia, zadecydowałam o przeprowadzeniu kontroli na miejscu, bez uprzedzenia, w Centrum Onkologii przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta w dniu 18 lipca br. - informuje nas Krystyna Kozłowska. Podkreśla, że kontrola ma na celu przede wszystkim zweryfikowanie otrzymanych informacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum