Warszawa: Polmed idzie na giełdę

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 17 września 2010 08:59

Sieć klinik medycznych, planująca debiut na warszawskiej GPW, opublikowała przedział cenowy. Został on określony na poziomie 2,70 - 3, 50 zł.

Warszawa: Polmed  idzie na giełdę
Spółka opublikowała prospekt emisyjny w związku z publiczną ofertą od 750 000 do 1 000 000 akcji zwykłych na okaziciela.

Zgodnie z harmonogramem oferty, od 20 do 24 września budowana będzie księga popytu. Wszyscy inwestorzy mogą wypełnić tzw. deklaracje zainteresowania nabyciem oferowanych akcji. Ostateczna cena emisyjna będzie ustalona do 27 września. Zapisy na akcje będą prowadzone od 28 września do 8 października w punktach obsługi klienta Domu Maklerskiego BOŚ SA. Spółka planuje przydział akcji i zamknięcie oferty publicznej do 15 października. Każdy inwestor może dokonać zapisu na maksymalnie 30 000 akcji spółki.

– Środki pozyskane z publicznej emisji przeznaczymy na dalszy rozwój firmy. Branża medyczna jest bardzo perspektywiczna, w związku z tym chcemy umacniać naszą pozycję w segmentach, na których jesteśmy obecni oraz poszerzać wachlarz usług medycznych mówi Radosław Szubert, Prezes Zarządu Polmed SA. – Wierzę, że realizowana konsekwentnie strategia firmy przełoży się na korzystną wycenę Spółki i wysoką atrakcyjność akcji dla inwestorów. Wejście do giełdowego obrotu jest dla nas możliwością zwiększania potencjału firmy.

Polmed jest spółką wyspecjalizowaną w świadczeniu ambulatoryjnej opieki medycznej dla osób prywatnych, firm oraz instytucji. Pieniądze pozyskane z emisji będą przeznaczone na dalszy rozwój w szczególności na budowę sieci klinik medycznych na terenie całej Polski. Do końca 2010 roku spółka chce otworzyć nowe kliniki w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Sosnowcu, Poznaniu i kolejną w Gdańsku.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum