Warszawa: Medicover przekazuje zarządzanie gruntem i budynkiem szpitala

Autor: Marzena Sygut/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2011 15:53

Erste Group udzieliła kredytu inwestycyjnego luksemburskiej firmie Celox Group, należącej do Grupy Medicover, w wysokości 32 mln euro na przejęcie gruntu i budynku Szpitala Medicover w Warszawie.

Warszawa: Medicover przekazuje zarządzanie gruntem i budynkiem szpitala

Jest to pierwszy przypadek współfinansowania przejęcia szpitala przez Erste Group w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w Polsce.

Jak tłumaczy portalowi rynekzdrowia.pl Marcin Łukasiewicz, dyrektor ds. projektu szpitalnego Medicover, Medicover jest i pozostanie właścicielem Szpitala Medicover jako placówki świadczącej usługi medyczne (w tym także właścicielem specjalistycznego wyposażenia).

Pozyskanie właściciela dla budynku szpitala nie będzie też miało wpływu na jego profil oraz działalność. Transakcja "lease-back" ma charakter czysto finansowy i nie zmienia działalności operacyjnej szpitala.

- Transakcja, którą przeprowadziliśmy na początku lipca, nie ma nic wspólnego z pozbywaniem się szpitala - powiedział nam Marcin Łukasiewicz. - Jest to typowa transakcja typu "lease - back" a więc sprzedaży samego budynku szpitalnego i gruntu, a następnie wynajęcia go od nowego właściciela na z góry ustalonych zasadach - poinformował Łukasiewicz.

Przedmiotem działalności Medicover nie jest zarządzanie nieruchomością, tylko świadczenie usług medycznych. Dlatego sprzedaż budynku pozwoliła Medicover uwolnić zamrożone środki i zainwestować je w rozwój działalności profilowej firmy. Dyrektor Łukasiewicz przyznał, że jedyną nowością jest fakt, iż po raz pierwszy w Polsce transakcja ta dotyczy budynku tego typu.

- Pod tym względem to pionierski projekt, świadczący o innowacyjnym podejściu Medicover do zarządzania finansami spółki i świadczący o stabilnej i perspektywicznej pozycji spółki na rynku - stwierdził.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum