Warszawa: Biuro Polityki Zdrowotnej ma nowego dyrektora

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2009 11:52

Dariusz Hajdukiewicz zarządzający dotychczas SP ZOZ ZZ w Makowie Mazowieckim, został nowym dyrektorem Biura Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy. Jego zastępcą ds. medycznych będzie Witold Bromboszcz, dyrektor warszawskiego Szpitala Grochowskiego.

Od ponad roku  trwały poszukiwania menedżera, który podjąłby się zarządzania dziesięcioma miejskimi szpitalami i kilkudziesięcioma przychodniami - informuje Gazeta Wyborcza.

Dariusz Hajdukiewicz jest chirurgiem i - jak podkreśla - nie ma problemu z podejmowaniem decyzji. Był od 1988 r. dyrektorem 280-łóżkowego szpitala w Makowie Mazowieckim, który nie ma obecnie długów. W 2002 r. zdobył drugie miejsce w konkursie Menedżer Roku. Ukończył studia podyplomowe MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego. Jest magistrem marketingu i zarządzania, skończył też studia prawnicze.

- To dobry szef. Potrafi słuchać i przyznać się do błędu - mówi Hanna Jaroszewska, dyrektor ds. ekonomiczno-administracyjnych szpitala w Makowie Mazowieckim - Nie boi się ryzyka. Jako pierwsi w województwie  otworzyliśmy np. szpitalny oddział ratunkowy.

Witold Bromboszcz Szpitalem Grochowskim kieruje od października ub.r. Wcześniej przez prawie dziesięć lat był szefem przychodni Warszawa Targówek. Ma specjalizację z położnictwa i ginekologii. W 2003 r. ukończył podyplomowe studia menedżerskie dla kadry medycznej wraz z programem MBA w szkole im. Koźmińskiego.

Nowi dyrektorzy nie będą mieli łatwego zadania. W długach toną miejskie Szpitale na Solcu i Praski. Wiele innych placówek nie ma uregulowanych spraw własności gruntu. Na dodatek Warszawa pilnie potrzebuje szpitala dla południowych dzielnic - na razie jest tylko kilka kolorowych planszy i teren przy Centrum Onkologii składający się z kilku działek, które najpierw trzeba scalić.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum