Warszawa: 7 kwietnia protest pracowników służby zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2010 15:38

Pracownicy służby zdrowia zrzeszeni w NSZZ "S" oraz OPZZ będą publicznie protestować przeciwko złej sytuacji w publicznej służby zdrowia.

Warszawa: 7 kwietnia protest pracowników służby zdrowia
Związkowcy z "Solidarności" i OPZZ znowu przejdą przez Warszawę domagając się poprawy sytuacji w ochronie zdrowia.

– Nie wszystkich Polaków stać na korzystanie z komercyjnej służby zdrowia – to jedno z haseł protestu, który odbędzie się 7 kwietnia w Warszawie.

Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia ONZ oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

– Obecna sytuacja w ochronie zdrowia dojrzała do decyzji, aby dać wyraz niezadowoleniu z dostępności obywateli do świadczeń zdrowotnych jak też trudnej sytuacji środowiska pracowniczego – stwierdzili w liście do związkowców szefowie NSZZ "S" Janusz Śniadek i OPZZ Jan Guz.

Z przedstawionej informacji wynika, że 75 proc. Polaków jest niezadowolnych z opieki zdrowotnej. Według strony związkowej pomysły kolejnych reform, restrukturyzacji, przekształceń w służbie zdrowia naruszają bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i pracowników.

Zaplanowany na środę protest rozpocznie się o godz. 11.30 przed gmachem Sejmu, skąd nastąpi przemarsz przed Kancelarię Premiera. W demonstracji mają także uczestniczyć górnicy, hutnicy oraz stoczniowcy.

Udziału w środowym proteście nie weźmie Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Zamiast tego Związek zapowiada, że w drugiej połowie maja włączy się w debatę kandydatów na prezydenta, w której mieliby oni przedstawić swój punkt widzenia i propozycje działań zmierzających do naprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum