×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warmińsko-mazurski NFZ: nie mamy dodatkowych 28 mln zł

Autor: NFZ, MAK/Rynek Zdrowia11 stycznia 2010 18:48

8 stycznia pisaliśmy o kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych w woj. warmińsko-mazurskim. Tamtejszy Odział Wojewódzki NFZ przysłał do redakcji portalu rynekzdrowia.pl pismo w tej sprawie.

Warmińsko-mazurski NFZ: nie mamy dodatkowych 28 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poniżej publikujemy obszerne fragmenty listu rzecznika prasowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ:

W artykule pt. „Warmińsko-Mazurskie: szpitale wygrały, będą aneksy do umów w ciągu roku.”, opublikowanym w Portalu Rynekzdrowia.pl 8.01.2010 r., znalazły się nieścisłe i nieprawdziwe informacje na temat ustalań, które zapadły w Urzędzie Marszałka Warmińsko-Mazurskiego podczas spotkania z Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem, Dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz przedstawicielami 12 szpitali powiatowych , które nie podpisały aneksów z Funduszem na 2010 r.
Na spotkaniu WM OW NFZ nie zaproponował finansowania szpitali w 2010 r. z dodatkowymi aneksami, których wliczenia domagają się szpitale powiatowe, które nie podpisały z Funduszem umów na 2010 r. Rozmowa toczyła się na temat ewentualnych możliwości wzrostu finansowania w trakcie całego roku, ale nie od dziś.
Potwierdzam zatem po raz kolejny, iż WM OW NFZ nie posiada kwoty 28 mln zł, o którą musiałby zwiększyć plan finansowy w rodzaju leczenie szpitalne w 2010 r., żeby spełnić oczekiwania 12 szpitali powiatowych.
Jednocześnie dementuję informację, że 11 stycznia szpitale, które nie podpisały z Funduszem umów na ten rok, otrzymają propozycje aneksów.

Rzecznik Prasowy
Magdalena Mil

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze