Warmińsko-Mazurskie: poprawiają się warunki na oddziałach pediatrycznych

Autor: Radio Olsztyn, PAP/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2018 18:19

Z kontroli NIK wynika, że warunki na oddziałach pediatrycznych w woj. warmińsko-mazurskim poprawiają się, jednak wciąż występują nieprawidłowości. Chodzi m.in. o nieterminowe przekazywanie do NFZ list oczekujących pacjentów i niezapewnienie właściwej liczby lekarzy udzielających pomocy - informuje Radio Olsztyn za Polską Agencją Prasową.

Warmińsko-Mazurskie: poprawiają się warunki na oddziałach pediatrycznych
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Kontrolą objęto szpitale w Biskupcu, Działdowie, Szczytnie, Piszu i Kętrzynie. To placówki kontrolowane już wcześniej w 2014 r. NIK stwierdził, że pomimo wykonania wniosków wynikających z poprzedniej kontroli, w szpitalach nadal występowały istotne nieprawidłowości.

Kontrola wykazała, że wszędzie zapewniono możliwość przebywania na oddziałach pediatrycznych rodziców lub opiekunów wraz z pacjentami. W czterech spośród pięciu skontrolowanych placówek pobyt rodziców lub opiekunów był jednak płatny, a opłaty wynosiły od 5 zł do 15 zł za dobę.

We wszystkich skontrolowanych szpitalach zapewniono pacjentom bieżący dostęp do planowego leczenia. Szpitale prowadziły listy oczekujących na udzielanie świadczeń w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, a ich prowadzenie było przedmiotem kontroli specjalnych zespołów powoływanych przez dyrektorów szpitali. Listy oczekujących na ogół terminowo przekazywano do NFZ.

Więcej: ro.com.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum