Warmińsko-Mazurskie: dzięki wspólnemu przetargowi szpitale oszczędziły 70 tys. zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2013 09:47

Dwanaście szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego przeprowadziło wspólny przetarg na zakup materiałów biurowych. Dzięki zbiorowemu zamówieniu szpitale oszczędziły w sumie 70 tys. zł. Obecnie przygotowywane są wspólne zamówienia leków.

Warmińsko-Mazurskie: dzięki wspólnemu przetargowi szpitale oszczędziły 70 tys. zł
- Czasy są takie, że zastanawiamy się nad wydawaniem każdego grosza. Taka oszczędność na materiałach biurowych, jaką mamy dzięki wspólnemu przetargowi, to dla nas bardzo pozytywne zaskoczenie - przyznała w rozmowie z PAP dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, Irena Kierzkowska.

Lecznice, m.in. szpital dziecięcy, pulmonologiczny i psychiatryczny oraz pogotowie ratunkowe w Olsztynie, szpital wojewódzki w Elblągu, szpitale rehabilitacyjne w Górowie Iławeckim i Ameryce, szpitale psychiatryczne we Fromborku i Węgorzewie, wspólny przetarg przeprowadziły po raz pierwszy.

Jak powiedziała PAP kierująca działem zamówień publicznych i zaopatrzenia w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie Stanisława Masłowska, która przeprowadziła wspólny przetarg, nie było to łatwe zadanie.

- Wszystko trzeba było wypracować od początku. Każdy szpital informował czego potrzebuje, ja to zbierałam w całość. Jedni chcieli segregatory z dziurkami, drudzy woleli inne, ale ważne, że się udało - przyznała Masłowska, która w przetargu umieściła ponad 400 pozycji, w tym teczki, kartony do archiwów, papiery do kopiarek i drukarek, przedmioty potrzebne do terapii zajęciowej tj. modeliny, plasteliny, kredki, farby, kolorowe papiery.

- Wartość tego zamówienia oszacowałam netto na 460 tys. zł, a najtańsza złożona oferta opiewała na 390 tys. zł. Zaoszczędzona kwota pozytywnie zaskoczyła wszystkie szpitale, które brały w tym zamówieniu udział - zaznaczyła Masłowska, która już przygotowuje kolejny wspólny przetarg kilkunastu szpitali - tym razem zamówienie będzie dotyczyło leków. Zbiorowo szpitale chcą kupić m.in. antybiotyki i leki psychotropowe.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum