Warmińsko-Mazurskie: coraz więcej Rosjan przyjeżdża tu na leczenie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2014 08:51

Na Warmii i Mazurach leczy się coraz więcej mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Za operacje płacą po kilka tysięcy złotych.

Takich pacjentów z zagranicy, którzy przeszli całą procedurę - od diagnozy przez konsultację lekarską po operację - w 2013 r. było w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym 40. Były to zabiegi ortopedyczne: wydłużenie ścięgna Achillesa, operacje kolan i bioder. 

Pacjentów do Polski kieruje sieć klinik w Kaliningradzie, z którymi współpracuje szpital dziecięcy. Operacja w Olsztynie to dla Rosjanina wydatek od 4 do 9 tys. zł. Zaś za 14 dni rehabilitacji z pobytem wraz rodzicem w pokoju gościnnym trzeba zapłacić 2,5-3 tys. zł - podaje Gazeta Wyborcza.

Około 20 dzieci rocznie przyjmuje Szpital Rehabilitacyjny w Ameryce k. Olsztynka. Kilka tygodni temu umowę z Rosjanami podpisał olsztyński szpital ginekologiczno-położniczy NZOZ "Malarkiewicz i Spółka". Przez rok w tym prywatnym szpitalu co miesiąc będzie rodziło co najmniej 10 Rosjanek. Za poród i opiekę każda zapłaci 7 tys. zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum