Warmińsko-Mazurskie: Jolanta Szulc zrezygnowała z pracy w zarządzie województwa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2011 15:27

Jolanta Szulc (PSL) zrezygnowała ze stanowiska członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Jak wyjaśniła, przyczyny decyzji wiążą się z jej życiem pozazawodowym. Szulc odpowiadała w samorządzie m.in. za ochronę zdrowia.

Warmińsko-Mazurskie: Jolanta Szulc zrezygnowała z pracy w zarządzie województwa

Od stycznia 2008 roku Jolanta Szulc była wicemarszałkiem województwa, a po ubiegłorocznych wyborach samorządowych została członkiem zarządu.

W rozmowie z PAP Szulc powiedziała, że rezygnacja ze stanowiska jest jej prywatną decyzją. – Ona się wiąże z moim życiem pozazawodowym. Dodała, że nadal będzie pełniła mandat radnej wojewódzkiej, wróci także do wykonywania zawodu lekarza. – W pełni z życia publicznego nie rezygnuję, nadal jestem i mam zamiar być w PSL – zapewniła Szulc.

Rezygnację Szulc muszą przegłosować radni sejmiku województwa. Jego przewodniczący Julian Osiecki powiedział PAP, że jeśli pani marszałek nie zmieni zdania, to takie głosowanie odbędzie się we wtorek (29 marca).

Prezes zarządu PSL w warmińsko-mazurskim Stanisław Żelichowski powiedział PAP, że Jolanta Szulc konsultowała z nim swoje odejście, a on zaakceptował jej decyzję. Dodał, że następcę postara się wskazać marszałkowi warmińsko-mazurskiego Jackowi Protasowi jak najszybciej.

W samorządzie województwa warmińsko-mazurskiego rządzi koalicja PO-PSL.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum