Warmińsko-Mazurskie: 11 szpitali powiatowych bez aneksów do kontraktów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2009 18:47

11 z 22 szpitali powiatowych z Warmii i Mazur nie podpisało aneksów do kontraktów na świadczenie usług medycznych na 2010 rok. Aneksy podpisały wszystkie szpitale specjalistyczne - poinformowała PAP w czwartek (31 grudnia) rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ Magdalena Mill.

Prezes Związku Pracodawców Szpitali z Warmii i Mazur Marek Michniewicz wyjaśnił PAP, że placówki, które nie podpisały aneksów, czekają na lepszą ofertę finansową ze strony FZ i Ministerstwa Zdrowia. Aneksów nie podpisały: szpital Promedica w Ełku, szpitale w Działdowie, Giżycku, Węgorzewie, Nowym Mieście Lubawskim, Olecku, Mrągowie, Szczytnie, Bartoszycach, Piszu i Biskupcu.

Mill wyjaśniła, że szpitale specjalistyczne zgodziły się na kontrakty na poziomie z dnia 30 czerwca 2009 roku, natomiast placówki powiatowe zażądały, oprócz poziomu finansowania z 30 czerwca 2009 roku, dodatkowych 28 mln zł.

– Nie mamy takich pieniędzy, jest kryzys i są mniejsze wpływy ze składki zdrowotnej – podkreśliła rzeczniczka. Dodała, że pacjenci po 1 stycznia 2010 r. nie odczują, że szpitale nie mają kontraktów. Zgodnie z umowami, do końca lutego szpitale będą leczyć pacjentów na dotychczasowych zasadach. W tym czasie ogłoszone zostaną konkursy na świadczenia medyczne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum