Warmińsko-Mazurski OW NFZ: na co skarżą się pacjenci?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2013 10:42

Długie kolejki do specjalistów, zła organizacja pracy w poradniach, odmowy leczenia: to tylko niektóre problemy, z którymi pacjenci z Warmii i Mazur zwracają się do Funduszu. Do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wpłynęło w ub.r. 195 pisemnych skarg.

Warmińsko-Mazurski OW NFZ: na co skarżą się pacjenci?
Wynika z nich, że problemem jest również brak ustalania przez przychodnie i szpitale terminów wizyt kontrolnych lub informowania pacjentów o konieczności ponownej rejestracji. Duża liczba interwencji dotyczyła także odmawiania przez lekarzy wystawiania recept na leki refundowane i nieokreślania na recepcie poziomu odpłatności pomimo posiadanych uprawnień - informuje Gazeta Wyborcza.

Pacjenci interweniują też w sprawie trudności z uzyskaniem zlecenia na transport sanitarny. Zgłaszają je osoby objęte stałym leczeniem specjalistycznym lub szpitalnym. Takie problemy zgłaszają również tzw. pacjenci powypadkowi, którzy po zakończeniu hospitalizacji mają kłopot z dostaniem się do domu.

Warmińsko-Mazurski OW NFZ rozpatrzył w sumie we własnym zakresie 137 spraw. 61 skarg uznano za zasadne, dwie za częściowo zasadne, natomiast 74 za bezzasadne.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum