Warmia i Mazury: dyrektorzy nie chcą rokowań

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2010 09:45

Dyrektorzy dwunastu zbuntowanych placówek zapowiadają, że nie przystąpią do ogłoszonych przez Fundusz rokowań o tegorocznych umowach.

Aleksandra Kuczko z biura prasowego oddziału NFZ informuje, że szpitale mogą składać swoje oferty do środy 20 stycznia. Dwa dni później nastąpi ich otwarcie, a rozstrzygnięcie zaplanowano na 5 lutego. Do tego czasu możliwe są indywidualne spotkania z dyrektorami.

Zdaniem Haliny Sarul, dyrektorki Szpitala Powiatowego im. M. Kajki w Mrągowie żadna ze zbuntowanych placówek do rokowań się nie zgłosi. Liczą oni na powrót do negocjacji o aneksach, bo takie przedłużenie umowy nie wymaga spełnienia wyższych wymagań. Z taką prośbą dyrektorzy szpitali zgłosili się do NFZ.

Dyrektorzy wciąż liczą też, że Ministerstwo Zdrowia znajdzie dodatkowe pieniądze dla warmińsko-mazurskich szpitali. Dodajmy, że na Podkarpaciu żaden ze szpitali publicznych nie podpisał kontraktu z NFZ. To jedyne województwo, w którym wszystkie szpitale wojewódzkie i powiatowe zdecydowały się na takie wspólne działanie.

Więcej na: www.olsztyn.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum