Waldemar Kwaterski: prywatyzacja szpitali jest ryzykowna

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 02 października 2015 12:07

- Dopóki nie ma jasnych przepisów, które w jednoznaczny sposób będą ustawiały spółki czy prywatne szpitale na równi ze szpitalami publicznymi, przekształcanie szpitali w spółki uważam za ryzykowne - mówi Waldemar Kwaterski.

Waldemar Kwaterski: prywatyzacja szpitali jest ryzykowna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dyrektor SPZOZ w Sejnach uważa, że sama zmiana szyldu na szpitalu nie poprawia jego sytuacji, liczy się dobra ekonomika zakładu i organizacja pracy.

- Dopóki nie ma jasnych przepisów, które w jednoznaczny sposób będą ustawiały spółki czy prywatne szpitale na równi ze szpitalami publicznymi, przekształcanie szpitali w spółki uważam za ryzykowne, ponieważ nie idzie za tym większe finansowanie - twierdzi Waldemar Kwaterski.

- Być może taki krok spowoduje większe koszty, bo samo przekształcanie szpitala nie jest bezkosztowe - dodaje dyrektor.

W opinii Waldemara Kwaterskiego sprawne zarządzanie to nic innego jak oglądanie każdej złotówki z każdej strony zanim się ją wyda. To także dobra współpraca całej załogi z dyrekcją, która polega na tym, że wszystkie sprawy trudne omawiane są wspólnie, współpraca ze związkami zawodowymi. Ważne jest też ograniczanie kosztów etatów medycznych do niezbędnego minimum.

- Nie będzie rezultatów finansowych, jeśli nie zadbamy o jakość leczenia. Musimy ciągle myśleć o rozwoju placówki - podkreśla Waldemar Kwaterski

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze